3 ilde PKK ya ağır darbe

3 ilde PKK ya ağır darbe

Diyarbakır'da polis, kent genelinde 3 gün boyunca düzenlediği terör operasyonunda PKK'ya ait çok sayıda mühimmat ele geçirdi.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin PKK'lı teröristlere yönelik düzenledikleri operasyonun bilançosu Diyarbakır Valiliği tarafından açıklandı.

Merkez Bağlar ve Kayapınar ilçelerinde 3 gün boyunca yapılan operasyonlarda 2'si çocuk 6 kişinin gözaltına alındığı belirtilen valilik açıklamasında şöyle denildi:

"Operasyonlar kapsamında, Bağlar ve Kayapınar ilçelerinde bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı değerlendirilen metruk binalar ve boş alanlara yönelik olarak son üç gün içerisinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan aramalarda; 1 adet anti tank roket başlığı, 1 adet roketatar sevk başlığı, 1 adet roketatar motoru, 85 adet el yapımı bomba, 1 adet piknik tüpü içine hazırlanmış el yapımı bomba, 1 adet yangın tüpü içine hazırlanmış el yapımı bomba, 76 adet molotof bombası, 18 kutu torpil, 4 adet dolu havai fişek rampası, Çok miktarda molotof bombası ve el yapımı bomba yapımında kullanılan malzeme ele geçirilmiştir. Ayrıca ilimiz genelinde vatandaşlarımızı korku ve paniğe sevk eden, kamu düzenine zarar veren 2'si çocuk olmak üzere toplam 6 şahıs gözaltına alınmış, şahıslar ile ilgili yapılan adli tahkikat halen devam etmektedir. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için yürütülen çalışmalara aralıksız ve kararlı bir şekilde devam edilecektir."

Kaynak: Milliyet
 

Bu Makale 298 Kez Okundu!

Yorumlar

Son Gönderiler

16-02-2016 298

Gündem Osman Kavala Kimdir?

osman kavala kimdir? osman kavala dün tutuklandı [...]

16-02-2016 298

Gündem EHLİYET SINAV SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

ehliyet sınavı sonuçları [...]

16-02-2016 298

Teknoloji Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan

Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan [...]

Sosyal Medya