Gül Suyunun Bilinmeyen Faydaları

Gül Suyunun Bilinmeyen Faydaları

Gül, tıp, kozmetik, mutfak gibi bir farklı alanlarda kullanılan doğal bir çiçek. İçerdiği vitaminler, antioksidanlar ve hoş kokusu da bu zarif çiçeği öne çıkartan etkenlerden. Gülden elde edilen ürünlerden gül suyu da bilinmeyen birçok faydaya sahip. İşte gül suyunun bilinmeyen etkileri…
1) Her gün yüzünüzü gül suyuyla temizlerseniz cildinizdeki lekeler onarılır ve tedavi olur. Bu işlem sizi yaş ile birlikte gelen kırışıklıklardan da korur.

2) Göz altında oluşan yaş bezeleri, yorgunluk ile gelen morlukların geçmesi için gül suyuyla temizleme işlemi yararlı olur.

3) Gül suyu çay şeklinde alınırsa içindeki A, C, D,E, B3 vitaminleri sayesinde böbrek enfeksiyonu ve kalp hastalığı riskini azaltır, sindirim sistemini onarır, parandontoz hastalığının neden olduğu diş ağrılarını ve göz tahrişini geçirir.

4) Gül suyu saçlar için çok faydalı. Bu sebeple birçok saç bakım ürünlerinin içerisinde gül suyu kullanılır. İçerisindeki faydalı bileşikler sayesinde saç kökünü besler ve güçlendirir.

5) Gül suyu güçlü bir hafıza sağlar. Son yıllarda yapılan araştırmalara göre yapılan araştırmalara göre yatak odasında gül bulundurulmak bilgilerin belleğe yerleştirilmesini olumlu etkiliyor. Uzmanlar bunun için saf gül suyunun gün içerisinde koklanmasını öneriyor.

 

Bu Makale 197 Kez Okundu!

Yorumlar

Son Gönderiler

23-04-2016 197

Gündem Osman Kavala Kimdir?

osman kavala kimdir? osman kavala dün tutuklandı [...]

23-04-2016 197

Gündem EHLİYET SINAV SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

ehliyet sınavı sonuçları [...]

23-04-2016 197

Teknoloji Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan

Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan [...]

Sosyal Medya