Erken Doğumu Önlemenin Yolu Bulundu

Erken Doğumu Önlemenin Yolu Bulundu

Her 10 bebekten biri, 37. haftadan önce, prematüre doğuyor. Amerikalı bilim adamları, erken doğumu önlemenin yolunu buldular.

Bilim adamlarına göre erken doğumun önüne geçmek mümkün. Stanford üniversitesi, tek bir olekülü devre dışı bırakarak doğumun geciktirebileneceğini ve erken doğumların önüne geçebileceğini keşfetti.

Tek bir molekülü devre dışı bırakarak, erken doğum önlenebilir. Rahim duvarındaki kalsiyumdan sorumlu olan bu molekül, rahimin kasılmasını tetikliyor.

Fareler üzerinde yapılan deneyde, rahmin kasılmasını tetikleyen bu molekül işlevsiz hale getirildi ve erken doğumun önüne geçildi.

15 Milyon bebek prematüre doğuyor

Dünya Sağlık Örügütü’nün verilerine göre dünyada her yıl 15 milyon bebek prematüre doğuyor. Prematüre doğan bebekler, gelişimini tamamlayamadığı için solunum sorunu, kalp rahatsızlığı, otizm ve astım gibi hastalıklarla dünyaya geliyor ve hayata tutunmaları oldukça zor bir hal alıyor.

 

Bu Makale 204 Kez Okundu!

Yorumlar

Son Gönderiler

15-05-2016 204

Teknoloji Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan

Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan [...]

15-05-2016 204

Aşk Erkeklerle Nasıl Konuşulur ?

Erkeklerle sohbet etme tüyoları bu haberde! Erkeklerin sevdiği sohbet konuları nelerdir ? [...]

15-05-2016 204

Aşk İç çamaşırı Renk seçimine Göre Kadınların Karakteri

Güçlü, hırslı, dominant kadınların tercihi. Siyah iç çamaşırı tercih eden kadınlar genelde hırslı ve güçlü iş hayatında başarılı kadınlar olarak [...]

Sosyal Medya