Ağlayan Bebekleri Böyle Susturabilirsiniz!

Ağlayan Bebekleri Böyle Susturabilirsiniz!

Bebeğinizi dünyaya getirdiniz ama henüz onunla nasıl iletişim kuracağınızı, nasıl susturacağınızı bilmiyorsanız bu tekniği mutlaka denemelisiniz.

Son günlerde sosyal medyada Amerikalı bir çocuk doktorunun  ağlayan bebeği nasıl susturduğunu gösteren videosu dolaşıyor. Ve sevinerek itiraf etmeliyim ki gerçekten çok etkileyici bir teknik. İşte Amerikalı çocuk doktoru Robert Hamilton’un kucaklama adını verdiği özel tutuş.

Bu tekniği nasıl uygulayabilirsiniz ?

Sırt üstü yatan bebeği sıkmadan sırtından kavrayarak yattığı yerden kaldırın. Hafif doğrultunca bir elinizle boynun altından sağ kolunu hafif içe kıvırarak göğsüne dayayın. Aynı şekilde sol kolunu da hafif içe sağ kolunun üzerine kıvırıp göğsüne dayayın. Kolları kıvırırken boşta kalan parmaklarınızla nazikçe bebeğin çenesini kavrarken elinizin alt kısmı da üst üste kalan kolları hafifçe bebeğin göğsüne bastırsın.  Boştaki elinizde bebeğin kalçasından destekleyin ve bebeğin yüzü yukarı gelecek şekilde yaklaşık 45 derecelik eğim verin.  Kalçasındaki elinizle hafif ve dairesel, yatay ve dikey hareketlerle bebeğin kalçasını sallayın.

Umarım sizde de işe yaramıştır.

 

Bu Makale 195 Kez Okundu!

Yorumlar

Son Gönderiler

15-05-2016 195

Teknoloji Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan

Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan [...]

15-05-2016 195

Aşk Erkeklerle Nasıl Konuşulur ?

Erkeklerle sohbet etme tüyoları bu haberde! Erkeklerin sevdiği sohbet konuları nelerdir ? [...]

15-05-2016 195

Aşk İç çamaşırı Renk seçimine Göre Kadınların Karakteri

Güçlü, hırslı, dominant kadınların tercihi. Siyah iç çamaşırı tercih eden kadınlar genelde hırslı ve güçlü iş hayatında başarılı kadınlar olarak [...]

Sosyal Medya