Doğal Olarak Saç Rengi Açma

Doğal Olarak Saç Rengi Açma

Papatya çayı
Bir kupaya kaynar su doldurun. Papatya çayını 10 dakika bu suda bekletip soğutun. Temiz saçlarınıza döktükten sonra 1 gece bekletin. Ertesi gün yıkayın. Rengi biraz daha açmak için tekrarlayabilirsiniz.

Bonus: Papatya çayı aynı zamanda kepeği önleyecektir.

Limon

Bir dilim limonu küçük küçük tutamlara sürerek saçlarınıza ara ara ışıltılar verebilirsiniz. Ya da, 2 kaşık limon suyuyla 1 bardak sıcak suyu karıştırıp yine küçük tutamlara uyguladıktan sonra güneşin altında bir süre oturun. Limon suyu saçınızda kuruduktan sonra yıkayın ve saçların kurumasına engel olmak için hindistan cevizi yağıyla masaj yapın.

Tarçın
1 çay kaşığı tarçınla yeterince suyu karıştırıp macun haline getirin. Saçlarınız ıslakken saç kremi uygulayın ve yıkamayın. Tarçınlı karışımı saç tellerinize uyguladıktan sonra bir bone takın. En az 6 saat beklettikten sonra durulayın.

Votka
1-2 oranında votkayla maden suyunu bir sprey şişesine doldurun. Saç tellerinize sıkıp güneşin altında bir süre bekleyin.

Karbonat
1 çay kaşığı karbonatla bir miktar suyu karıştırıp ayda bir kere, şampuandan sonra saç kreminden önce, saçınızı bu suyla yıkayın.
Hassas saçlara sahipseniz karbonat saçlarınıza zarar verebilir!

 

Bu Makale 250 Kez Okundu!

Yorumlar

Son Gönderiler

25-05-2016 250

Gündem Osman Kavala Kimdir?

osman kavala kimdir? osman kavala dün tutuklandı [...]

25-05-2016 250

Gündem EHLİYET SINAV SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

ehliyet sınavı sonuçları [...]

25-05-2016 250

Teknoloji Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan

Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan [...]

Sosyal Medya