Yüz Şeklinize Göre Şal Bağlama Tavsiyeleri

Yüz Şeklinize Göre Şal Bağlama Tavsiyeleri

Başörtünüzü bağlarken yüz şeklinize uygun bir yöntem izlemeniz gerektiğini biliyor muydunuz? Yüz tipinizi öğrenmek ve size en uygun yöntemi bulmak istiyorsanız yazımızın devamını incelemenizde fayda var.

Yüz şekilleri kare, dikdörtgen, üçgen, oval ve yuvarlak olmak üzere 5 çeşittir. Hangi yüz tipine sahip olursanız olun, yüzünüze doğru bir ifade katmak için eşarp ve şallarınızı doğru bir yöntemle bağlamalısınız.

 

Oval Yüz Şekline Sahipseniz;

Şal ve eşarp bağlama konusunda sınırsız sayıda seçenek deneyebilirsiniz. Oval yüz şekline sahip bayanlar bu konuda oldukça şanslı.

Üçgen Yüz Şekline Sahipseniz;

Şalınızı ya da eşarbınızı bağlarken üçgen şekil verin ve çenenizin tam ortasından iğneleyin. Bu şekilde yüzünüz oval ve orantılı bir görünüme kavuşacaksınız.

Dikdörtgen Yüz Şekline Sahipseniz;

Bu yüz tipine sahip bir bayansanız mutlaka bone kullanmalı ve bonenin gözükmesini sağlamalısınız. Bu şekilde uzun olan yüzünüz daralacak ve oval görünüme yaklaşacaktır. Ayrıca eşarp ve şallarınızı olabildiğince gevşek bağlamalı sımsıkı bağlanmış görünümlerden uzun durmalısınız.

Kare Yüz Şekline Sahipseniz;

Sizin yapmanız gereken en önemli işlem keskin yüz hatlarınızı gizleyerek daha yumuşak bir geçiş sağlamaktır. Eşarp ve şallarınızı bağlarken çene kısmınızı sımsıkı sarmaktan uzak durarak yüzünüzü daha oval gösterebilirsiniz.

Yuvarlak Yüz Şekline Sahipseniz;

Bu yüz tipi için en önemli kural bonenin başörtüsünden görünmemesidir. Yüzü daha tombul göstereceği için bonenizi gizlemeli ve yanaklarınızı olabildiğince örtüp alnınızı saçlarınız görünmeyecek şekilde açık bırakmalısınız.

 

 

 

 

Bu Makale 613 Kez Okundu!

Yorumlar

Son Gönderiler

04-06-2016 613

Teknoloji Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan

Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan [...]

04-06-2016 613

Aşk Erkeklerle Nasıl Konuşulur ?

Erkeklerle sohbet etme tüyoları bu haberde! Erkeklerin sevdiği sohbet konuları nelerdir ? [...]

04-06-2016 613

Aşk İç çamaşırı Renk seçimine Göre Kadınların Karakteri

Güçlü, hırslı, dominant kadınların tercihi. Siyah iç çamaşırı tercih eden kadınlar genelde hırslı ve güçlü iş hayatında başarılı kadınlar olarak [...]

Sosyal Medya