8 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

8 Haftalık Hamilelik (Gebelik)

8 Haftalık Hamilelik (Gebelik)
Hamileliğin 8. Haftasında rahminiz bir portakal büyüklüğünde olup mesaneye baskı yapmaya başlayacak bu durum sonucunda ise sık idrara çıkma ihtiyacı hissedeceksiniz. Rahim bu ay adet dönemindeki gibi ağrıya kramplara yol açabilir bu oldukça sık görülen bir durum olup anne adaylarında korkuya yol açar. Korkulacak bir durum olmadığını bilmeniz gerekir rahimdeki bu kramplar birkaç hafta içinde tamamen geçecektir.

hamileligin 8.haftasında bebeğiniz hızla büyümeye devam ederek 15mm olmuş geçen haftanın sonunda başlayan hareketlenme bu hafta tam olarak yaşanmaktadır. Bebeğinizin ağırlığı bir önceki haftaya göre iki kat artarak 2 gr olmuştur. Bebeğiniz bu hafta içerisinde kollarını dirseklerinden bükmeye başlayabilecek ama siz bunları henüz hissedemeyeceksiniz. Bu haftanın sonuna doğru bebeğinizin dudak ve dil oluşumu tamamlanırken damak ve diş yapısı da oluşmaya başlayacak. Bebeğin iskeletini oluşturacak olan kıkırdak dokusu oluşmuş, akciğer gelişimini hızlandırmış, pankreas, bağırsaklar göz mercekleri, broşlarda belirgin hale gelmeye başlamıştır.Bu haftadan itibaren doktorunuz folik asit almanızı bıraktıracak onun yerine vitamin takviyesi almanızı söyleyecektir.

Bu Makale 306 Kez Okundu!

Yorumlar

Son Gönderiler

06-07-2016 306

Teknoloji Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan

Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan [...]

06-07-2016 306

Aşk Erkeklerle Nasıl Konuşulur ?

Erkeklerle sohbet etme tüyoları bu haberde! Erkeklerin sevdiği sohbet konuları nelerdir ? [...]

06-07-2016 306

Aşk İç çamaşırı Renk seçimine Göre Kadınların Karakteri

Güçlü, hırslı, dominant kadınların tercihi. Siyah iç çamaşırı tercih eden kadınlar genelde hırslı ve güçlü iş hayatında başarılı kadınlar olarak [...]

Sosyal Medya