Evde doğal pişik kremi

Evde doğal pişik kremi

Anneler bebekleri için her zaman en iyisini yapmak ona en iyi şekilde bakmak isterler. Son yıllarda uzmanlar gerek beslenmede gerekse kişisel bakımda doğal olan ürünleri tüketmemizi bunun daha sağlıklı olduğunu belirtiyorlar. Islak mendiller yerine organik pamuklarla bebeğin alt temizliğinin yapılamasını ve bebeklerdeki pişik için ise kimyasal içerikli pişik kremleri yerine evde doğal pişik kremi yapmamızı öneren uzmanlar yapımının da çok kolay olduğunun altını çiziyor. Bizlerde siz için evde kolayca yapabileceğiniz çocuğunuzu pişikten koruyan evde doğal pişik kremi tarifi vereceğiz.
Evde doğal pişik kremi yapmak için gereken sadece3 şeye ihtiyaç var. Bunlardan 1.si kremi koyacağınız minik bir cam kavanoz ya da cam kap 2.si 1 su bardağı organik sıkma zeytinyağı ve son olarak aktarlardan alabileceğiniz ¼ su bardağı ölçüsünde bal mumu. Küçük bir tencere koyduğunuz balmumu ve zeytinyağını balmumu eriyene kadar ısıtın. Balmumu eriyince hazırladığınız cam kaba zeytinyağı ve balmumu olan karışımı aktarın. Kıvamının ne çok katı nede çok sıvı olmaması gereken kendi ellerinizle yaptığınız evde doğal pişik kreminiz hazır.

Bu Makale 254 Kez Okundu!

Yorumlar

Son Gönderiler

27-07-2016 254

Teknoloji Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan

Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan [...]

27-07-2016 254

Aşk Erkeklerle Nasıl Konuşulur ?

Erkeklerle sohbet etme tüyoları bu haberde! Erkeklerin sevdiği sohbet konuları nelerdir ? [...]

27-07-2016 254

Aşk İç çamaşırı Renk seçimine Göre Kadınların Karakteri

Güçlü, hırslı, dominant kadınların tercihi. Siyah iç çamaşırı tercih eden kadınlar genelde hırslı ve güçlü iş hayatında başarılı kadınlar olarak [...]

Sosyal Medya