Gebelik Önleme Yolları

Gebelik Önleme Yolları

İstemeyen gebelikleri önlemenin birçok yolu var aslında. Yani asla korunmadan ve hiç bir şey yapmadan önlem almak imkânsızdır. Gebelik önlemenin yolları arasında kondom yer alırken daha kalıcı ve süreklilik sağlayan spiral da kadınlar için en çok önerilenlerin arasındadır. Genellikle bebek düşünmeyen herkesin ilişki sırasında mutlaka korunması şarttır. Dolayısı ile de yöntemleri araştırarak kendinize en uygun bulduğunuz gebelik önleme yollarından birini seçebilirsiniz.
Gebelik önleme iğnesi de yine bunlardan bir diğeridir. Genellikle 3 ayda bir yapılan bu iğne kadının hamile kalmasını engeller ama yüzde yüz bir garanti vermez. Tüm saydıklarımızın yüzde yüz garantisi olmadığını bilmelisiniz.

Bunun yanı sıra elbette sizler bu önlemleri alacak ve yüzde 1 kısmını da kabul ediyor olacaksınız. Hap kullanmak istemeyen ya da spiral taktırmak istemeyenler ise gebelik önleme aşısını tercih edebilirler. Sonuç olarak tercih edebileceğiniz birçok yöntem varken, daha sonradan pişmen olacağınız şeyler yapmayın. Doğurmak istemiyorsanız mutlaka ama mutlaka önlem alınız ve kendinizi asla riske atmayınız

Bu Makale 440 Kez Okundu!

Yorumlar

Son Gönderiler

29-07-2016 440

Gündem Osman Kavala Kimdir?

osman kavala kimdir? osman kavala dün tutuklandı [...]

29-07-2016 440

Gündem EHLİYET SINAV SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

ehliyet sınavı sonuçları [...]

29-07-2016 440

Teknoloji Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan

Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan [...]

Sosyal Medya