AĞIZ ÇALKALAMAK DIŞINDA LİSTERİNE İLE YAPACAĞINIZ 9 ŞEY

AĞIZ ÇALKALAMAK DIŞINDA LİSTERİNE İLE YAPACAĞINIZ 9 ŞEY

Herkes, Listerine’i ağız gargarası olarak kullanıyor. Ancak Listerine’in üreticileri ileride değişik şekillerde bu ürünü piyasaya süreceklerini açıkladılar.

Listerine 1800’lerde ilk kez piyasaya sürülecekken antiseptik olarak üretilmişti. Piyasa çıktıktan bir süre sonra ameliyatlarda kullanılmaya başlandı. 1970’lerden itibaren ise Listerine ağız gargarası olarak satılmaya başlandı.

Ağız çalkalama sularının içinde kekik, okaliptüs ve alkol bulunuyor. Bu nedenle bu tür ürünlerin çeşitli amaçlarla kullanılmasını yadırgamamak gerekiyor. Unutmayın ki aşağıdaki ipuçlarını sadece Listerine ile değil diğer ağız gargarası markaları ile de yapabilirsiniz.

Listerine’in bilinmeyen kullanımları için yazıyı okumaya devam edin. Ağız gargarası olarak bildiğimiz ürünler bakın ne işe yarıyormuş:

1- Koltuk altındaki kötü kokuları önler.

Bazen deodorantınız biter ve deodorant kullanmanız gerekir. Eğer Listerine’iniz varsa, pamuğa birkaç damla damlatıp koltuk altınıza uygulayabilirsiniz.

2- Tırnak mantarlarından kurtulun.

“Top 10 Home Remedies” adlı internet sitesinin aktardığına göre, Listerine kullanarak tırnak mantarlarınızdan kurtulabilirsiniz. Leğene Listerine dökün ve ayağınızı burada yarım saat bekletin. Ayağınızın yumuşadığını, tazelendiğini ve çok hoş koktuğunu göreceksiniz.

3- Tuvalet fırçanızı temizleyebilirsiniz.​

Çok ekonomik olmasa da çaresiz haldeyken kullanılabilecek bir başka yöntem. Listerine tuvaletinizi bakterilerden arındırır. Tuvalet fırçanıza biraz Listerine dökerek klozette fırçanızı temizleyebilirsiniz.

4- Çöpünüzdeki kötü kokuyu önler.​

Çöpünüzdeki kötü koku tuvaletinizi sarabilir. Kağıt havluya Listerine damlatın ve çöpün içerisine atın. Çöpünüz artık kötü kokmayacak.

5- Diş fırçanızı bakterilerden arındırın.

Diş fırçaları bakterilerin hızlı şekilde hücum ettiği şeylerden biridir. İlk seçenek diş fırçanızı sıcak suyla temizlemek. İkincisi ve daha kolayı ise Listerine dolu bir bardakta diş fırçanızı bekletmek.

6- Kaşıntıyı geçirir.​

Alerji, sivrisinek ve arı ısırıkları kaşıntıya yol açar. Listerine kullanarak kaşıntıyı sonlandırabilirsiniz.

Uzman diş hekimi Carrie Ibbetson, “Koluma Listerine sürerek sivrisinek ısırıklarından kurtuluyorum” demiştir.

7-Cam sil yerine listerine ile camlar ve aynalar pırıl pırıl

8-Çamaşır makinenizi güzel kokutun.​

Çamaşır makineleri bir süre sonra kendiliğinden kötü kokmaya başlar. Ağız gargaraları bakterileri öldürür ve dezenfektan görevi görür. Makinenin deterjan kısmına Listerine dökün ve durulama modunda çalıştırın. Makineniz kısa süre içinde mis gibi kokacak.

9- Bilgisayarınızın ekranını parlatın.

Öncelikle uyaralım. Bilgisayarınızın ekranına Listerine fışkırtırken biri sizi yakalarsa muhtemelen deli olduğunuzu düşünecektir. Monitör, dizüstü bilgisayar ekranı veya televizyonunuza Listerine dökdükten sonra şeffaf bir kuru bezle nazikçe ekranı kurulamanız halinde, ekrandaki el izlerinden, tozlardan ve kötü görüntüden kurtulabilirsiniz. Bilmiyordunuz değil mi?

Listerine ile yapabileceğiniz 9 harika şeyi arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

Bu Makale 413 Kez Okundu!

Yorumlar

Son Gönderiler

07-11-2016 413

Gündem Osman Kavala Kimdir?

osman kavala kimdir? osman kavala dün tutuklandı [...]

07-11-2016 413

Gündem EHLİYET SINAV SONUÇLARI SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

ehliyet sınavı sonuçları [...]

07-11-2016 413

Teknoloji Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan

Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan [...]

Sosyal Medya