Bebek arabasının üzerine battaniye örtenler dikkat!

Bebek arabasının üzerine battaniye örtenler dikkat!

Siz de bebeğinizi güneşten korumak için yaz günlerinde bebek arabasının üzerine battaniye ya da tülbent mi örtüyorsunuz? Bunu sakın yapmayın!
Birçok anne ve baba çocuklarını güneş ışınlarından korumak için bebek arabasının üzerine battaniye örtüyor. Çocuğunuzu koruduğunuzu düşünüyorsunuz ancak İsveçli bir doktora göre bebek arabasının üstüne battaniye, hatta incecik bir tülbent bile örtmek sıcaklığı kat kat yükselterek ani bebek ölümü sendromu riskini arttırıyor.

Çocuk doktoru Svante Norgren, ince bir tülbentin bile hava sirkülasyonunu engelleyip içerde yoğun sıcaklığa neden olduğunu açıkladı. İsveçli araştırmacıların yaptığı deney, üzeri örtülü bir bebek arabasının içerisindeki sıcaklığın dışardakinden 15 derece daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Peki çocukları güneşten nasıl korumalı ?
Doktor Norgren ayrıca sıcaklığın bebeğe ana rahminde gibi hissettireceğini ve bunun sonucunda bebeğin nefes almayı keseceğini söyledi. Aşırı sıcaklık aynı zamanda ani bebek ölümü sendromuna neden olabilir. Bu yüzden bebeğinizi sıcaktan korumak istiyorsanız bebek arabasının üzerini örtmek yerine bebeğinizi günün en sıcak saatlerinde (11.00 – 17.00) dışarı çıkarmamayı tercih etmelisiniz.


Bu Makale 168 Kez Okundu!

Yorumlar

Son Gönderiler

22-12-2016 168

Teknoloji Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan

Golden Mines ile oturduğun yerden para kazan [...]

22-12-2016 168

Aşk Erkeklerle Nasıl Konuşulur ?

Erkeklerle sohbet etme tüyoları bu haberde! Erkeklerin sevdiği sohbet konuları nelerdir ? [...]

22-12-2016 168

Aşk İç çamaşırı Renk seçimine Göre Kadınların Karakteri

Güçlü, hırslı, dominant kadınların tercihi. Siyah iç çamaşırı tercih eden kadınlar genelde hırslı ve güçlü iş hayatında başarılı kadınlar olarak [...]

Sosyal Medya